Uus raamat
Kohtumisi tähelepanuväärsete inimestega Hind: 19.90 €
Georgi Gurdžijev Trüki info
„Kohtumisi tähelepanuväärsete inimestega“ on Gurdžijevi triloogia „Kõik ja Kõiksus“ (All and Everything) II osa.
Tähelepanuväärsed inimesed – autori terminoloogias – on mõtestatud inimesed. Nad on Gurdžijevit kujundanud või temaga kaasa mõelnud ennast arendanud isikud.


Raamatu üks eesmärke oli elustada eurooplase jaoks autori 19.-20. sajandi vahetuskümnendite rändude ja ekspeditsioonide nähtamatu maailma otsingud Taga-Kaukaasias, Lähis-Idas, Egiptuses, Afganistanis, Indias, Himaalaja ahelikes, Tiibetis. Pakkuda lugejale „instruktiivset ja tõeliselt kasulikku materjali“ teadmiseks, et Aasia „metsikute gruppide“ keskel on teatavad teadused, nagu meditsiin, astroloogia, loodusteadused jm lahus igasugusest targutamisest ja hüpoteetilistest seletustest juba ammuilma saavutanud täiuseastme, milleni Euroopa tsivilisatsioon võib jõuda ehk mitmesaja aasta pärast.
Ka reisikirjana on see väga nauditav lugemine. Huvi võib pakkuda seegi vähene, mida kadestamisväärsete teadmiste ja salapärase elulooga armeenlane avalikustab. Ta teod on nagu õpiku näited tippärimeestele ning ta oli õpetaja, kelle teod ei läinud lahku tema sõnadest.


Tõlkinud ja saatesõna koostanud Rainis Toomemaa
Toimetanud Evi Laido
Kaanekujundus Illumeedium

Pehme köide, 320 lk, 148 x 210 mm
ISBN 978-9949-9827-9-0

Seotud teemad: Esoteerika, Filosoofia, Neljas tee
Lisa ostukorvi Lisa ostukorvi
« tagasi
Kirjastusselts Zeus :: www.biblio.ee