Uus raamat
Georgi Gurdžijev
Georgi Gurdžijev (1866?-1949) oli armeenia-kreeka päritolu müstik, filosoof, helilooja, 20. sajandi üks mõjukamaid vaimseid õpetajaid. Tema noorus- ja rännuaastad ning teadmiste allikad on siiani saladus. 1912. a hakkas ta moodustama õppegruppe Moskvas. Pärast bolševike revolutsiooni 1917. a õpetas ta mitmel pool Aasias, Euroopas ja Põhja-Ameerikas. Gurdžijevi liikumise keskused tegutsevad maailmas tänapäevani.
 
Autoril on 3 raamatut:
Elu on päris vaid siis, kui „Mina olen“ Hind: 13.90 €
Gurdžijev, Georgi Lisa ostukorvi
„Elu on päris vaid siis, kui „Mina olen““ on fragmentaarium Gurdžijevi viimase raamatu kolmanda osa visandist. Alustuseks kirjutas Ida õpetuse Läände toonud Õpetaja: „Mu viimane raamat, milles ma soovin muude meie Ühise Isa minusarnaste olenditega jagada peaaegu kõiki ennemalt teadmata saladusi inimese siseilma kohta, mida ma olen juhtumisi teada saanud.“
Teemad: Filosoofia, Neljas tee
 
Kohtumisi tähelepanuväärsete inimestega Hind: 19.90 €
Gurdžijev, Georgi Lisa ostukorvi
„Kohtumisi tähelepanuväärsete inimestega“ on Gurdžijevi triloogia „Kõik ja Kõiksus“ (All and Everything) II osa.
Tähelepanuväärsed inimesed – autori terminoloogias – on mõtestatud inimesed. Nad on Gurdžijevit kujundanud või temaga kaasa mõelnud ennast arendanud isikud.
Teemad: Esoteerika, Filosoofia, Neljas tee
 
KÕNELUSED GURDŽIJEVIGA. Ülestähendusi aastast 1943 Hind: 19.90 €
Gurdžijev, Georgi Lisa ostukorvi
1943. aastal peetud kõnelustes õpilastega jagab Gurdžijev otsijaile kannatlikult näpunäiteid, kuidas saada inimeseks ilma jutumärkideta. Õpetaja on andnud korralduse tulevaste põlvede huvides kohtumised käsikirjaliselt protokollida. Lisaks õpetusele joonistub lugeja ees ka ekstsentrikust õpetaja osaline portree, millele lisavad värvikaid detaile kursustel osalejad – esoteerikahuvilised arstid, orientalistid, kirjanikud, hilisemad psühhoanalüütikud ja paljud teised.
Teemad: Neljas tee
« tagasi
Kirjastusselts Zeus :: www.biblio.ee