www.biblio.ee
UUDISKIRI
 

Rõõmus uudi kõikidele taro-huvilistele!

Eesti keeles ei ilmu ülemäära palju taro-teemalisi raamatuid. Seda suurem rõõm on nüüd teile kuulutada, et Zeusi kirjastusel on üks selline raamat taas valmis saanud. Ja mitte mingi tavaline, vaid esoteerika klassikasse kuuluv. Autor Oswald Wirth oli üks 20. sajandi suuri okultiste ja suur taro asjatundja.

Lisaks raamatule on võimalik tellida ka kaardid Oswald Wirth Tarot (U.S. Games Systems, Inc).

Eelteatena: novembris on oodata veel üht taro-raamatut meie oma autori Margit Kuldsaare sulest.

 

---

 

Oswald Wirth

MAAGIDE TARO.
Teejuht Wirthi taro kaardipaki sümboolikasse ja kasutamisse nende kujundajalt

Oswald Wirthi  raamat „Maagide taro“  ilmus esmakordselt 1927. a. ning on oluline algallikas taro ja kogu Lääne okultse traditsiooni kohta. Selles kirjeldab autor taro kabalistlikke, astronoomilisi, sümbolistlikke, pühenduslikke, ennustuslikke ja muid aspekte, lähtudes prantsuse esoteerilisest koolkonnast, mille rajas 19. sajandil Eliphas Levi. Erilist tähelepanu pööratakse 22 suure arkaani kaardi sisemisele struktuurile. Välja on toodud nendevahelised seosed kahe-, kolme- ja neljakaupa ning muudes kombinatsioonides. Oswald Wirth, Stanislas de Guiata õpilane ja sekretär, joonistas taro kaardid, mis on juba üle saja aasta olnud etaloniks kunstilise teostuse ja sümbolistliku sügavuse poolest. Rikkalikult illustreerituna ning varustatuna paljude tabelite ja joonistega, mis hõlbustavad materjali mõistmist, pakub antud väljaanne huvi nii taro kaartidega ennustajatele kui ka kõrgema taseme esoteerikutele.  

---

 

Tarokaardid Oswald Wirth Tarot Deck

Oswald Wirthi 78-kaardine taropakk sisaldab kahtkümmend kaht originaalset Wirthi disainiga Suure Arkaani kaarti ja viitkümmend kuut Väiksema arkaani kaarti, mis on kujundatud ja stiliseeritud sellistena, nagu Wirth neid ette kujutada võis.

Margit Kuldsaar

SUUR ARKAAN.
Crowley Thoth taro trumpkaartide selgitus

Enamik meist teab tarokaartide olemasolust, kuid vähestel on aimu sellest, mida need kaardid endast kujutavad ning miks nad räägivad meiega, vaatamata sellele, kas usume nendesse või mitte. See raamat tutvustab A. Crowley Thothi taro 22 trumpkaarti läbi müstilise kabala ja alkeemia maailma. Raamat on abiks nii algajale kui juba kogenud taropraktikule. Ehk leiab huviline siit vastuse mõnelegi küsimusele tarokaartide peenmehaanikast ja sümbolite keelest, mis on aegade jooksul kaartidesse talletatud.

 
 

Lugupidamisega

Urmas Tamm, kirjastuse juhataja

   
   
   
   
   
   
Kirjastusselts Zeus :: www.biblio.ee