www.biblio.ee
UUDISKIRI
 
Head sõbrad,
Kirjastusseltsil Zeus on ilmunud uus raamat:  Arnold Ehret, Limavaba tervisetoit.

Selle raamatuga on mul isiklik kogemus. Korrektuuri lugedes sain sisust innustust ja proovisin seal antud juhiseid. Tulemused on olnud hämmastavad. Kuu ajaga olen kaalust 9 kilo alla võtnud ja lähenen oma normaalkaalule. Suurim üllatus oli minu jaoks see, kui ühe nädala möödudes vereõhku mõõtes sain näitudeks 120-80. Kõrge vererõhk on olnud mulle aastaid probleemiks, näitajad keskmiselt 140-95 ja iga päev olen pidanud võtma 2 tabletti. See polnud ühekordne mõõtmistulemus, vaid niisugune tase on jäänud püsima tänaseni. 

Arnold Ehretit on nimetatud üheks  inimkonna revolutsioonilesemaks  mõtlejaks ja tervisepraktikuks. Mõned tema mõtted on nii geniaalselt formuleeritud, et need püsivad veel 500 aastat modernsetena. Nad on lihtsalt ajatud, sest nad näitavad inimesele väljapääsu teed haiguste ummikust. 

Ehret õpetab, et inimene on see, mida ta suudab seedida. Seetõttu tuleb süüa ainult niisugust toitu, mida suudame omastada. Vale toidu söömisel tekivad jääkained, mis ladestuvad organismis ja tekitavad haiguseid. Teine oluline printsiip on süüa mõõdukalt. Tänapäeva inimesed söövad kohati 10 korda rohkem kui vajalik. Siis pole imestada, kui kõikjal näed ülekaalulisi ja haigeid. Autori väitel on kõikidel haigustel üks põhjus ja seda saab ravida õige toitumise kaudu.

Raamat on kirjutatud umbes 100 aastat tagasi ja mõned toodud teoreetilised väited ei pea konsultant Aili Paju hinnangul enam tänapäeval paika, aga autori poolt isiklike kogemuste põhjal esitatud praktilised juhised on hindamatu väärtusega. See on suurepärane raamat kõigile, kes tahavad oma tervist parandada.

---

Arnold Ehret

Limavaba tervisetoit

Professor Arnold Ehret (1866-1922) on jätnud inimkonnale üliväärtusliku päranduse – oma unikaalse tervenemise ja haiguste ennetamise loodusliku teadusliku meetodi. Ta rajas selle 20. sajandi esimesel kümnendil pärast seda, kui arstid olid ta 32-aastasena kuulutanud „ravimatuks“.
Paast ja looduslik dieet tervendasid fantastiliselt ta kehalist jõudlust ja vastupidavust, ergastasid vaimseid võimeid. Kogetu, uuritu ja õpitu väärtus pani ta teisi inimesi nõustama ja juhendama, artikleid kirjutama, loenguid pidama ja avama algul Šveitsis, hiljem Ameerika Ühendriikides paastusanatooriumi. Ta ravis edukalt tuhandeid inimesi.

See raamat annab igale lugejale võimaluse tutvuda loodusliku õpetusega kõikvõimalike haiguste põhjustest ning neist vabanemise viisidest. Igaüks saab siit teavet, kuidas täpselt kohandada juhendeid iseendale. Ehret tõdes, et puhaste puuviljade söömine ja paastumine on looduse lollikindlad meetodid terveks saamiseks ja terveks jäämiseks.

Tarkust võrratu tervise saavutamiseks!

---

   
 

Lugupidamisega

Urmas Tamm, kirjastuse juhataja

   
   
   
   
   
   
Kirjastusselts Zeus :: www.biblio.ee