www.biblio.ee
UUDISKIRI
 
Head sõbrad,
nüüd on saadaval Kipperi ennustamiskaardid koos eestikeelsete juhenditega. Kaartidest on kaks versiooni: klassikalised, enam kui sada aastat tagasi ilmunud Originaal-Kipper ja  tänapäevased Müstiline Kipper.

---

ENNUSTAMISKAARDID. Originaal-Kipper

Originaalkipperikaardid sündisid 1900. aasta paiku. Nende täpset päritolu pole õnnestunud kunagi täielikult välja selgitada. Selle kohta on olemas kaks hüpoteesi: Üks nendest lähtub sellest, et Kipperikaardid viivad tagasi Susanne Kipperi juurde Berliinist. Teine näeb neid kipperite (või wipperite) keskel, kes 30-aastase sõja ajal (1618-1648) ringi liikusid, münte servadest lõikusid, et nii saadud väärismetalli varal rikkamaks saada, ning selle siis jälle käibele lasid. Kuna kipperid rändasid nagu mustlasedki mööda maad ringi, on üsna usutav, et nad võisid viimastelt ka kaartide ladumise kunsti õppida. Kindlalt saab aga väita seda, et Kipperikaarte kasutasid eelkõige lihtsamad rahvastikugrupid.
See, et Kipperikaardid on Lenormandikaartide kõrval kõige enam kasutatavad ennustuskaardid, räägib juba enda eest.

---

ENNUSTAMISKAARDID. Originaal-Kipper

Nagu juba Müstilise Lenormandi pildid, nii maalis Urban Trösch ka Müstilise Kipperi 36 pilti. Tal kulus selleks jällegi terve aasta, sest tema maalimistehnika on väga töömahukas. Kõigepealt grundeeritakse puitplaadid kriidiga, siis luuakse värv eitempera tehnikas kiht-kihi haaval. Selle tulemusel sünnivad suure säramisjõu ja detailitäpsusega teosed. Ikoone maaliti ja maalitakse samamoodi.
Piltide taustad vastavad ajale 1900. aasta paiku, samuti riietus, sisustusesemed ja nii edasi. Aga tegu ei oleks Müstilise Kipperiga, kui seal poleks ka haldjaid, loodusvaime, ingleid ja müütilisi olendeid. Sest kaarte ladudes minnakse sellesse teise dimensiooni.

  

4.-8. detsembrini toimub Tallinnas Rahvusraamatukogus traditsiooniline raamatute jõulumüük. Ka Kirjastusselts Zeus on kohal. Tulge vaatama!

Ilusat advendiaega!

   
   
   
   
   
   
Kirjastusselts Zeus :: www.biblio.ee