Uus raamat
Neljas tee Hind: 24.90 €
Pjotr Uspenski Trüki info
„Neljas tee“ on Pjotr Uspenski vahendusel meieni jõudnud õpetuse seni kõige põhjalikum kogu. Raamat sisaldab tema ettekannete tekste aastatest 1921–1946 ning selgitab detailselt G. I. Gurdžijevi õpetuse praktilisi aspekte. Uspenski ülesanne selle raamatu koostamisel oli Gurdžijevi suusõnaliselt edasi antud materjalide süstematiseeritud esitamine.

Samamoodi nagu „Tertium Organum“ keskendub uuele mõtlemisele, on ka „Neljanda tee“ tähelepanu all elamise uus viis. See demonstreerib sisemist arengu­trajektoori, mida järgida tavapärastes elutingimustes – erinevalt kolmest traditsioonilisest maailmast eemaldumist eeldavast eluviisist: fakiiri, munga ja jooga teest. „Neljas tee“ juhendab neid, kes otsivad tõelise sisemise kasvamise rada meie tänastes tingimustes.

Georgi Gurdžijev (u 1866/1877–1949) sündis Armeenias, tema täpset sünniaega, noorus- ja rännu­aastaid ning allikaid, kust ta oma teadmised ammutas, varjutab salapärasuse loor. Tema õpetuses on jooni zenist, hinduismist, budismist, Sokrateselt, Platonilt, stoikutelt, vedaantast, mitmetest muistsetest tarkuse­allikatest. 1912. aastast hakkas ta moodustama õppegruppe Moskvas ja Peterburis. Pärast revolutsiooni Venemaalt lahkunud, õpetas ta mitmel pool Euroopas, Aasias ja Põhja-Ameerikas.

Tõlkinud: Aime Kons
Toimetanud: Evi Laido
Kujundanud: Kaarel Kivikangur

Kirjastaja: Eesti Transpersonaalne Assotsiatsioon

Kõvakaaneline, 472 lk, 150 x 211
ISBN 978-9949-7289-8-5

Seotud teemad: Esoteerika, Neljas tee
Lisa ostukorvi Lisa ostukorvi
« tagasi
Kirjastusselts Zeus :: www.biblio.ee