Uus raamat
Tarokaardid A.E. Waite Tarot. Premium Deluxe Edition Hind: 28.90 €


  Trüki info
78 KING SIZE CARDS. Ekstra suured kaardid (99 x 169 mm).
Kuulsate Arthur Edward Waite'i kaartide uus väljanne, kus on püütud värve võimalikult originaalitruult esitada. Waite’i taro on konkurentsitult enamlevinud tarokaartide versioon maailmas. Selle autoriteks on Athur Edward Waite (1857-1942) ja kunstnik Pamela Colman Smith (1878-1951).
Kaartide värvid ja tagakülg on tehtud vastavalt 1909. aasta esimesele trükile.


Waite'i taro iseärasused

Kui arvukaartide uus kujundamine välja arvata, siis järgisid Waite ja Smith ülejäänud kaartide kujundamisel selgelt vanemaid eeskujusid, mida nad sageli siiski lisasümbolitega täiendasid. Peale selle oli kaks otsutava tähtsusega muudatust: ARMASTAJATE kaardi uus illustreerimine ning ÕIGLUS- ja JÕUkaardi ümbernummerdamine.
Varem nimetati kuuendat trumpkaarti ARMASTAJATEKS ja sellel kujutati noormeest, kes pidi langetama otsuse kas ema (vanematekodu) või oma jumaldatu (oma tee) kasuks. Tema kohal hõljub Cupido, kelle nool on juba suunatud noormehe südame poole. Niipea, kui ta tabab, ergutab see noormehe tundeid ja ta langetab julge, südame põhjast tuleneva otsuse. Waite nimetab seda kaarti ARMASTAJATEKS ja kujutab puhta armastuse teemat Aadama ja Eeva kaudu enne pattulangemist paradiisis. Selle muudatuse jaoks on mõningaid häid põhjendusi, kaardi tähendust aitab piisavalt mõista vana kujutise kujutlemine.
Avalikkuse eest varjatud põhjustel pidas Waite vajalikuks muuta suure arkaani kaartide järjekorda. Nagu selgub eelnenud kirjeldusest, vahetas ta ära ÕIGLUS- ja JÕUkaardi positsioonid. Oletatavasti peituvad motiivid Waite’i arusaamas kabalast, mis tähendas talle olulist võtit tarokaartide tähenduse mõistmiseks. Küllap polnud need põhjused tõepoolest siiski veenvad, sest Aleister Crowley, teine hea kabala tundja, seda ümbernummerdamist oma palju hiljem ilmunud tarosse üle ei võtnud. See muudatus on tähendusrikas üksnes sellele, kes tegeleb suure arkaani konsekventse ülesehitusega või vaatleb tarot numeroloogilisest aspektist; seetõttu võib arvata, et siin piisab viitest, et esialgne järjestus on kindlasti veenvam.

Ingliskeelsed Tugevas orazhivärvilises pakis. Kaasas 96-leheküljeline ingliskeelne broshüür:
Rahel Pollack / Johannes Fiebig, Tarot of A.E. Waite.

Karp, 99 x 169 mm, inglise keeles

Seotud teemad: Taro kaardid
Lisa ostukorvi Lisa ostukorvi
« tagasi
Kirjastusselts Zeus :: www.biblio.ee