Uus raamat
ENNUSTAMISKAARDID. Müstiline Kipper Hind: 9.90 €


Regula Elizabeth Fiechter Trüki info
Regula Elizabeth Fiechter pakub Müstilise Kipperiga pärast Müstilist Lenormandi veel ühte aaret kaardisõpradele.
Urban Trösch maalis pildid klassikalises Eitemperi tehnikas ning lõi ainulaadse sära ja väljendusjõuga teosed.


Mis on Kipperikaardid?
Originaalkipperikaardid sündisid 1900. aasta paiku. Nende täpset päritolu pole õnnestunud kunagi täielikult välja selgitada. Selle kohta on olemas kaks hüpoteesi: Üks nendest lähtub sellest, et Kipperikaardid viivad tagasi Susanne Kipperi juurde Berliinist. Teine näeb neid kipperite (või wipperite) keskel, kes 30-aastase sõja ajal (1618-1648) ringi liikusid, münte servadest lõikusid, et nii saadud väärismetalli varal rikkamaks saada, ning selle siis jälle käibele lasid. Kuna kipperid rändasid nagu mustlasedki mööda maad ringi, on üsna usutav, et nad võisid viimastelt ka kaartide ladumise kunsti õppida. Kindlalt saab aga väita seda, et Kipperikaarte kasutasid eelkõige lihtsamad rahvastikugrupid.
See, et Kipperikaardid on Lenormandikaartide kõrval kõige enam kasutatavad ennustuskaardid, räägib juba enda eest.

Müstiline Kipper
Nagu juba Müstilise Lenormandi pildid, nii maalis Urban Trösch ka Müstilise Kipperi 36 pilti. Tal kulus selleks jällegi terve aasta, sest tema maalimistehnika on väga töömahukas. Kõigepealt grundeeritakse puitplaadid kriidiga, siis luuakse värv eitempera tehnikas kiht-kihi haaval. Selle tulemusel sünnivad suure säramisjõu ja detailitäpsusega teosed. Ikoone maaliti ja maalitakse samamoodi.
Piltide taustad vastavad ajale 1900. aasta paiku, samuti riietus, sisustusesemed ja nii edasi. Aga tegu ei oleks ­Müstilise Kipperiga, kui seal poleks ka haldjaid, loodusvaime, ingleid ja müütilisi olendeid. Sest kaarte ladudes minnakse sellesse teise dimensiooni.
Originaalkipperikaartidelt olen ma üle võtnud ka nimetused, isegi juhul, kui need pole enam ajakohased nagu näiteks Sõjaväelane või Perekonnaseisukaart. Originaalnimetuste juurde jäin ma kahel põhjusel: neid kasutatakse nii juba enam kui sada aastat ja need on vastava „laenguga“. Minu meelest nõrgestaks see kaarte energeetiliselt, kui need saaks teised nimetused. Teiseks põhjuseks on austus selle inimese ees, kes nendele kaartidele algselt nimed andis.


36 Kipperi ennustuskaarti
Maalinud Urban Trösch
Vanast ajast pärit Kipperikaardid säravad uue müstilise kumaga.

Kaasas eestikeelne juhend.


58 x 91 mm
Seotud kategooriad: Muud kaardid
Lisa ostukorvi Lisa ostukorvi
« tagasi
Kirjastusselts Zeus :: www.biblio.ee