Uus raamat
Arno Köörna
Arno Köörna on sündinud 1926. a. Nõos, Tartumaal. Hariduse saanud tartu Ülikoolis, seejärel töötanud samas õppejõuna. Majandusteaduse doktor, professor, akadeemik.\r\nPikemat aega töötas A. Köörna Eesti Teaduste Akadeemias Majanduse Instituudi direktorina, teadusliku peasekretärina, asepresidendina ja aastail 1990-1994 presidendina. Hiljem oli ta Rahvusvahelise Kõrgkooli LEX rektor. Praegu on ta Euroülikooli emeriitprofessor.\r\nA. Köörna on uurinud majandusajalugu, tööstusökonoomikat, s.h tööstustoodangu kvaliteedi ökonoomilisi probleeme. Selle kõrval on jätkunud tähelepanu teaduspoliitikale, eriti teaduse finantseerimisele ja organiseerimisele. See kõik kajastub tema rohketes teadustöödes. \r\nA. Köörna toimetamisel on ilmunud mitu kogumikku uurimistöö tulemustest majandusteaduses. Kokku on temalt teaduslikke publikatsioone üle 300.\r\n
 
Autoril on 3 raamatut:
Prometheuse teener Hind: 9.90 € 2.97 €
Köörna, Arno Lisa ostukorvi
Oma mälestusteraamatus heidab Eesti Teaduste Akadeemia president Arno Köörna (presidendiaastad 1990-1994) tagasipilgu teaduse teenimise poolsajandile. Tema esimesse tegevusaega langevad aastad 1950-1965 Tartu Ülikoolis õppejõuna. Järgnevad mitmed ametikohad Teaduste Akadeemias. Raamat tuletab meelde Eesti majandusteadlaste tööelu nõukogude ajal, eriti IME ettevalmistamise päevil, koos paljude poliitiliste ja majanduslike seikadega, millesse Arno Köörna oli segatud. Üksikasjalikult on juttu Eesti iseseisva teaduspoliitika sünnivaludest, akadeemiast ümberkorralduste käigus ja mis sellest kõigest välja tuli. Taasiseseisvunud Eesti teadlaste esimene hool oli rajada tee rahvusvahelisse teadusse. Kuidas kujunesid püsisidemed paljude maadega, sellest räägib autor oma muljeterohkete välisreiside põhjal. See raamat on üks peatükk Eesti teaduse ajaloost taassünni ajal. Raamatu viimane osa räägib vabamüürlusest.
Teemad: Ajalugu, Vabamüürlus
 
Vabamüürlus: müstika ja tegelikkus Hind: 4.95 €
Köörna, Arno Lisa ostukorvi
Kes on vabamüürlased? Mida nad taotlevad? Kes ja kuidas saab vabamüürlaseks? Milline on vabamüürluse suhe poliitikasse ja religiooni? Kuidas on vabamüürlus organiseeritud? - Nendele küsimustele püüab vastata käesolev raamat.
Akadeemik Arno Köörna sai vabamüürlaseks üheksakümnendate algul Soomes ja võttis aktiivselt osa vabamüürluse organiseerimisest Eestis. Ta oli 1992. aastal asutatud Tallinna loozhi Fööniks esimene meister ja 1999. aastal loodud Eesti Suurloozhi esimene suurmeister.
Teemad: Vabamüürlus
 
Mehed sinistes põlledes Hind: 8.91 €
Köörna, Arno Raamat on otsas
Raamatu on kirjutanud ühiselt Eesti ja Soome vabamüürlased, kes on juba mõnda aega tegelnud selle liikumise teadusliku uurimisega. Selles raamatus on püütud anda aus ja objektiivne ülevaade vabamüürluse olemusest, vabastades lugeja kõikvõimalikest müütidest, vandenõuteooriatest ja muust eksitavast pahnast, mida aegade jooksul, kaasa arvatud ka praegu, on levitatud vabamüürlaste kohta. Selle raamatu sisu lähtub tõest ja ainult tõest. Aristoteles olla öelnud: Platon on minu sõber, kuid tõde on kallim. Vabamüürluse kui maailma ühe vanima, suurema ja auväärsema ühenduse ülimaks eesmärgiks ja sooviks on saada maailm paremaks, üllamaks, heasoovlikumaks, armastavamaks, ausamaks ja õiglasemaks.
Teemad: Vabamüürlus
« tagasi
Kirjastusselts Zeus :: www.biblio.ee