Uus raamat
ENNUSTAMISKAARDID. Originaal-Kipper Hind: 8.50 €
  Trüki info
Oskus tulevikku ja saatust ette näha on sama vana kui inimkond. Paljud kinnitavad kaardioraakli eksimatust, teiste jaoks on kaartide ladumine vaid pelgalt meelelahutuslik mäng.Mis on Kipperikaardid?

Originaalkipperikaardid sündisid 1900. aasta paiku. Nende täpset päritolu pole õnnestunud kunagi täielikult välja selgitada. Selle kohta on olemas kaks hüpoteesi: Üks nendest lähtub sellest, et Kipperikaardid viivad tagasi Susanne Kipperi juurde Berliinist. Teine näeb neid kipperite (või wipperite) keskel, kes 30-aastase sõja ajal (1618-1648) ringi liikusid, münte servadest lõikusid, et nii saadud väärismetalli varal rikkamaks saada, ning selle siis jälle käibele lasid. Kuna kipperid rändasid nagu mustlasedki mööda maad ringi, on üsna usutav, et nad võisid viimastelt ka kaartide ladumise kunsti õppida. Kindlalt saab aga väita seda, et Kipperikaarte kasutasid eelkõige lihtsamad rahvastikugrupid.
See, et Kipperikaardid on Lenormandikaartide kõrval kõige enam kasutatavad ennustuskaardid, räägib juba enda eest.

Kaarditõlgendusi ja ladumismeetodeid on palju. Iga kaardiladuja arendab neid olemasolevatest tõlgendustest lähtuvalt edasi vastavalt isiklikele kogemustele ja inimeste tundmisele. Oluline on meelde jätta üksikute kaartide ideeline sisu, neid vastavalt hinnata ning tabada vaistlikult nende müstilist tähendust.
KIPPERikaartide sümboolne sisu peegeldub realistlikult pildis ja sõnades.
Isikukaartideks on nr. 1 meessoost konsultandi jaoks ja nr. 2 naissoost konsultandi jaoks. Ülejäänud kaardid tähistavad enamasti selliseid isikuid, kellega konsultandil tuleb tegemist teha. Seega armastatut või abikaasat, vanemaid, õdesid-vendi, sugulasi, sõpru, naabreid ja ülemusi, vastavalt kaartide tähendusele ja asukohale.
Samade kaartide kuhjumist tuleb teisiti tõlgendada kui samu kaarte, mis asuvad üksteisest eraldi. Ümbritsevad kaardid otsustavad, kas sündmusel on soodne või ebasoodne mõju.
Pildikaartide kuhjumine isikukaardi ümber või sellest eemal ütleb, et konsultandil on otseselt suurema inimesteringiga tegemist või et mitu inimest mõjutab ümbritsevate kaartide sündmusi. Kaartide eraldi tähendus on oraakli jaoks sama oluline nagu kombinatsioon kõrvalasuvate teiste kaartidega. Tõlgendamise kohta võib põhimõtteliselt öelda: kombineerimisanne on kõige tähtsam. Seda ei saa õpetada, seda tuleb õppida, intuitiivselt taibata ja edasi arendada.


36 kaarti koos põhjaliku juhendiga.
Kaasas eestikeelne juhend.

Kaardid, 58 x 91 mm
Seotud kategooriad: Muud kaardid
Lisa ostukorvi Lisa ostukorvi
« tagasi
Kirjastusselts Zeus :: www.biblio.ee